Yaşam

Manisa’da öğrencilerden Salihli AAT’ye ziyaret

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Manisa merkez ve ilçelerinde eğitim gören öğrencilerin Atıksu Arıtma Tesislerinde suyun arıtılma süreçlerini ve sağlıklı bir şekilde doğaya deşarjını gezerek öğrenmeleri amacıyla proje hayata geçirildi.

Tüm hızıyla devam eden proje kapsamında Salihli ilçesinde eğitim gören 785 öğrenci öğretmenleriyle birlikte Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığından Şube Müdürü Kürşat Kalemci tarafından Salihli Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırlandı.

Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığından Şube Müdürü Kürşat Kalemci, Atıksu Arıtma Dairesine bağlı teknik personelin ve öğretmenlerin eşlik ettiği öğrencilere atıksu arıtım süreçlerini anlattı.

Suyun hanelerden tesise gelişi ve arıtıldıktan sonra doğaya deşarjına kadar olan süreç ile ilgili detaylı bilgi verildi. Süreci ilgiyle takip eden ve incelemeler yapan öğrenciler merak ettikleri soruları sorma fırsatı da buldu. Ayrıca öğrencilere atıksu arıtma tesislerinde görev yapan meslek grupları hakkında bilgi verildi. Program sonunda Büyükşehir Belediyesinin yeni eğitim hizmetlerinden biri olan MABEM Kart hediye edildi.

Kaynak : duzgunhaber.com.tr

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu